Advancedsettings

Pro plynulejší přehrávání je vhodné nastavit větší mezipaměť (cache) pro video, KODI má výchozích jen asi 20 MB, což může být u velkých 4K souborů málo.
Větší videocache nevyřeší příliš pomalé připojení k internetu, ale poskytuje rezervu, která vyrovnává drobné poklesy rychlosti připojení a především akční pasáže filmů, kdy může být datový tok velmi vysoký.
Změna je trochu složitější, ale určitě se vyplatí.

Nejdříve zjistíme
velikost volné paměti RAM:

> Systémové informace > Souhrn > nahoře vidíte volnou paměť v MB

Velikost videocache nelze bohužel nastavit přímo z menu KODI, je potřeba do boxu nahrát textový soubor advancedsettings.xml, kde je velikost cache uvedena. Pro vytvoření xml použijte tento generátor, postupujte přesně dle návodu, kdy musí být výsledná velikost cache menší než 1/3 volné RAM.
Vygenerovaný soubor
advancedsettings.xml uložte na USBFlash, ten zasuňte do boxu a ve Správci souborů otevřete vlevo Adresář profilu, vpravo připojený USBFlash.

> Správce souborů (v Adresáři profilu jsou umístěny předvolby KODI a doplňků)

Vyberte soubor
advancedsettings.xml a dlouhým stiskem tlačítka OK zobrazte kontextové menu, zvolte _Kopírovat_, soubor se po potvrzení zkopíruje do Adresáře profilu. Poté restartujte KODI.
Fungování větší videocache můžete ověřit - po spuštění videa zmáčkněte OK a v pruhu přehrávače uvidíte narůstající šedivý úsek.
advancedsettings

Do KODI můžete přidat českou i anglickou klávesnici (nebo jinou oblíbenou), někdy se hodí více anglická, která má nahoře pruh s čísly. Variantu klávesnice přepnete po jejím zobrazení tlačítkem napravo.

> Rozhraní > Regionální > Rozložení klávesnice (zvolte klávesnice najednou - vybrané budou zvýrazněny)
klávesnice kodi


Keymap Editor

Doplněk Keymap Editor umožňuje přiřadit různé funkce tlačítkům dálkového ovladače. Instaluje se z KODI repozitáře:

> Doplňky > Instalovat z repozitáře > Kodi Add-on repository > Doplňky programů >
Keymap Editor

keymap editorSpustíme  Edit  - funkce tlačítka se nastavuje v různých sekcích a jen v nich funguje - můžeme tak jednomu tlačítku přiřadit různé funkce na různých místech v KODI.

Například změnit funkci horního směrového tlačítka při přehrávání (Fullscreen) na zapnutí/vypnutí titulků, jinde tlačítko bude fungovat standardně pro pohyb nahoru. Volným tlačítkům přiřaďte funkci v sekci Global, s tlačítky majícími již nějakou funkci opatrně - ale vždy je možnost vrátit se na výchozí nastavení.

Po vybrání funkce, které chcete přiřadit tlačítko, vyberte její editaci a zmáčkněte vybrané tlačítko (během pěti sekund). V řádku funkce by se měl objevit načtený kód tlačítka, zopakujte pro ostatní funkce a tlačítka a nakonec potvrďte uložení nové Keymapy. Pro načtení změn restartujte KODI.